Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.


Návod na inštaláciu doplnkov lepením tu:

MONTÁŽNY POSTUP

a) podklad a jeho príprava
Výrobky sú určené na lepenie najmä na keramické obklady, dlaždice, mramor, kov, sklo (zrkadlo) a kameň. Zadná strana držiaku nie je pohľadová, preto sa nehodí na lepenie napríklad na sklo sprchovacieho kúta. Povrchy by nemali mať extrémne nerovnosti. Výrobky neodporúčame lepiť cez škáry obkladov alebo dlažieb. Nevhodné sú podklady umakartových bytových jadier, tapety, sadrokartón, lakovaný a natieraný povrch, plasty, omietky a pod.

Povrch je nutné najprv dôkladne očistiť, zbaviť prachu, špiny a odmastiť. Na čistenie povrchu použite prostriedky na báze liehu, alkoholu či acetónu. Nezabudnite tiež očistiť montážne konzolku (pozri. Bod b. Nižšie). Nepoužívajte bežné čistiace prostriedky či prostriedky na báze vosku (obr. 1). Povrch nechajte pred lepením dostatočne oschnúť.

b) inštalácia upevňovacie konzolky
Pripravte si umiestnenie kúpeľňových doplnkov. Odporúčame ceruzkou obkresliť na stenu zadné úchytky doplnkov a tým označiť miesta pre nalepenie (obr. 2). Pripravte si montážne konzolky, ktoré nájdete namontované na zadnej strane úchytu každého výrobku. Konzolky odmontujte priloženým imbusovým kľúčom alebo skrutkovačom (obr. 3). Konzolku očistite, odmastite. Odporúčame obkresliť aj obrys konzolky (obr. 4-5).

Na konzolku naneste vrstvu lepidla cca 2mm (obr. 6) a následne ju priložte na podklad a pritlačte s 2-3 krátkymi krúživými pohybmi zľava doprava (obr. 7). Tlačte silnejšie tak, aby sa lepidlo vyrovnalo a zaplnilo povrchové nerovnosti a vytvorilo jednoliatu vrstvu. Nie je na škodu, ak lepidlo prenikne otvormi v konzolke.

Pri vytvrdnutí nezaťažujte konzolku a lepený spoj vonkajšími silami. Doba vytvrdnutia je cca 2-3mm / 24 hodín. Odporúčame nechať vytvrdnúť aj niekoľko dní.

Na lepenie výrobkov doporučujeme použiť lepidlo MAMUT HIGH TACK výrobca Den Braven, Holandsko, ktoré zakúpite vo väčšine obchodov pre domácich majstrov. Inštaláciu výrobku preveďte tiež v súlade s "pracovným postupom" priloženého u lepidla. Pri použití lepidiel iných výrobcov je nutné preštudovať návod alebo konzultovať s výrobcom, či je dané lepidlo vhodné na lepenie namáhaných kúpeľňových doplnkov. Upozorňujeme, že niektoré lepidlá obsahujú rôzne chemické zložky, ktoré môžu spôsobiť odlúpnutiu vrchnej glazúry obkladu.

Dbajte na bezpečnosť práce podľa informácií výrobcu lepidla.

c) doba vytvrdnutia
Následnú montáž výrobkov preveďte po dostatočne dlhej dobe vytvrdnutí lepidla (obr. 8). Postupujte podľa návodu výrobcu lepidla. Všeobecne lepidlo vytvrdzuje minimálne 2-3mm / 24h pri teplote 23 °C. Po dostatočne dlho dobu nezaťažujte namontované konzolky vonkajšími silami a výrobok skompletizujte po uplynutí tejto doby. Prebytočné nánosy lepidla zoškrabte a potom očistite technickým benzínom. Pri postriekaní rúk použite mydlo a vodu, prípadne krém na ruky.

d) montáž samotného doplnku
(Obr. 9-10) Výrobok priložte úchytom na konzolku a zo spodu dostatočne dotiahnite skrutku priloženým imbusovým kľúčom alebo skrutkovačom (obr. 9-10). Pevnosť výrobku môžete vyskúšať krátkym ľahkým tlakom na výrobok.

e) užívanie
Pri používaní výrobku majte na vedomie, že garantujeme maximálne zaťaženie výrobku do 4-5kg. Vyššie zaťaženie nie je garantované. Lepenie výrobkov je určené pre privátne užívanie. Užívanie lepených výrobkov vo verejných priestoroch či ubytovacích zariadení a pod. Nie je odporúčané.

DEMONTÁŽ LEPENÉHO VÝROBKU

a) Demontujte doplnok z konzolky priloženým imbusovým kľúčom alebo skrutkovačom.
b) konzolky nahrejte teplovzdušnou pištoľou. Následne konzolku odstránite uchopením kliešťami a krúživými pohybmi zľava doprava. Konzolku neodstraňujte ťahom od steny! Môže dôjsť k odlúpnutiu vrchnej vrstvy obkladu! Ak nahrejete konzolku dostatočne, je ľahké ju odstrániť.
c) Zvyšky lepidla odstránite škrabkou a technickým benzínom.
news
Neato Botvac D6 Connected

Neato Botvac D6 Connected je značkový, spoľahlivý a výkonný robotický vysávač s laserovou navigáciou, ktorá je dokonale presná. Pomocou novej funkcie No-Go Lines jednoducho vytvoríte virtuálnych zábrany (línia), kde nechceme, aby vysávač upratoval.

news
Nový robotický vysávač CleanMate RV500

CleanMate RV500 je robotický vysávač s gyroskopickou navigáciou, ktorý systematicky podlahy zametá, vysáva a zároveň vytiera. Kvalitná Li-ion batéria zaistí dlhú výdrž upratovania.

news
Akcia na vysávače NEATO

Neato Botvac je dostupný a výkonný robotický vysávač s extrémne presnou navigáciou pomocou laseru. Môžete ho napojiť na domácu Wi-Fi sieť a pokojne ho ovládať cez chytrý telefón ...

news
Obmena sortimentu

Kúpeľňové doplnky NIMCO opäť rozširujú svoje rady o nové produkty. Máme tu nové nádobky a nový typy pumpičiek a dokonca jednu podstatnú inováciu vašej najobľúbenejšie série ...

Zobrazit všechny aktualitynews

Logo - Kúpeľňa-snov.skLogo2 - Kúpeľňa-snov.sk