Košík0
Spôsoby doručenia
Přepravce5,9 €
Doprava zdarma od 120 €

Kúpeľňové doplnky vhodné na nalepenie, bez vŕtania (178)

Lepiť alebo vŕtať? Renovujete kúpeľňu a chcete ju doladiť kúpeľňovými doplnky, ale neviete, kadiaľ presne vedú rozvody? Máte nové obklady a nechcete ich poškodiť vŕtaním? Nie ste si istí, či držiak uterákov bude na tom danom mieste dobrou voľbou? Skrátka nechce z nejakého dôvodu vŕtať? Riešenie je veľmi jednoduché, stačí si kúpiť kúpeľňové doplnky na nalepenie, ktoré sa montujú bez vŕtania, za použitia moderných lepidiel je nainštaluje do svojej kúpeľne každý z vás. Kúpeľňové doplnky bez vŕtania, to je vaša voľba!

Produkty sa predávajú bez lepidla - to je nutné dokúpiť zvlášť: Lepidlo Mamut High Tack, 25 ml

Pokiaľ si to nakoniec s lepením rozmyslíte, nič sa nedeje, výrobky obsahujú všetko potrebné ku klasickej montáži na hmoždinky.
 Viac

Návod na inštaláciu doplnkov lepením tu:

MONTÁŽNY POSTUP

a) podklad a jeho príprava
Výrobky sú určené na lepenie najmä na keramické obklady, dlaždice, mramor, kov, sklo (zrkadlo) a kameň. Zadná strana držiaku nie je pohľadová, preto sa nehodí na lepenie napríklad na sklo sprchovacieho kúta. Povrchy by nemali mať extrémne nerovnosti. Výrobky neodporúčame lepiť cez škáry obkladov alebo dlažieb. Nevhodné sú podklady umakartových bytových jadier, tapety, sadrokartón, lakovaný a natieraný povrch, plasty, omietky a pod.

Povrch je nutné najprv dôkladne očistiť, zbaviť prachu, špiny a odmastiť. Na čistenie povrchu použite prostriedky na báze liehu, alkoholu či acetónu. Nezabudnite tiež očistiť montážne konzolku (pozri. Bod b. Nižšie). Nepoužívajte bežné čistiace prostriedky či prostriedky na báze vosku (obr. 1). Povrch nechajte pred lepením dostatočne oschnúť.

b) inštalácia upevňovacie konzolky
Pripravte si umiestnenie kúpeľňových doplnkov. Odporúčame ceruzkou obkresliť na stenu zadné úchytky doplnkov a tým označiť miesta pre nalepenie (obr. 2). Pripravte si montážne konzolky, ktoré nájdete namontované na zadnej strane úchytu každého výrobku. Konzolky odmontujte priloženým imbusovým kľúčom alebo skrutkovačom (obr. 3). Konzolku očistite, odmastite. Odporúčame obkresliť aj obrys konzolky (obr. 4-5).

Na konzolku naneste vrstvu lepidla cca 2mm (obr. 6) a následne ju priložte na podklad a pritlačte s 2-3 krátkymi krúživými pohybmi zľava doprava (obr. 7). Tlačte silnejšie tak, aby sa lepidlo vyrovnalo a zaplnilo povrchové nerovnosti a vytvorilo jednoliatu vrstvu. Nie je na škodu, ak lepidlo prenikne otvormi v konzolke.

Pri vytvrdnutí nezaťažujte konzolku a lepený spoj vonkajšími silami. Doba vytvrdnutia je cca 2-3mm / 24 hodín. Odporúčame nechať vytvrdnúť aj niekoľko dní.

Na lepenie výrobkov doporučujeme použiť lepidlo MAMUT HIGH TACK výrobca Den Braven, Holandsko, ktoré zakúpite vo väčšine obchodov pre domácich majstrov. Inštaláciu výrobku preveďte tiež v súlade s "pracovným postupom" priloženého u lepidla. Pri použití lepidiel iných výrobcov je nutné preštudovať návod alebo konzultovať s výrobcom, či je dané lepidlo vhodné na lepenie namáhaných kúpeľňových doplnkov. Upozorňujeme, že niektoré lepidlá obsahujú rôzne chemické zložky, ktoré môžu spôsobiť odlúpnutiu vrchnej glazúry obkladu.

Dbajte na bezpečnosť práce podľa informácií výrobcu lepidla.

c) doba vytvrdnutia
Následnú montáž výrobkov preveďte po dostatočne dlhej dobe vytvrdnutí lepidla (obr. 8). Postupujte podľa návodu výrobcu lepidla. Všeobecne lepidlo vytvrdzuje minimálne 2-3mm / 24h pri teplote 23 °C. Po dostatočne dlho dobu nezaťažujte namontované konzolky vonkajšími silami a výrobok skompletizujte po uplynutí tejto doby. Prebytočné nánosy lepidla zoškrabte a potom očistite technickým benzínom. Pri postriekaní rúk použite mydlo a vodu, prípadne krém na ruky.

d) montáž samotného doplnku
(Obr. 9-10) Výrobok priložte úchytom na konzolku a zo spodu dostatočne dotiahnite skrutku priloženým imbusovým kľúčom alebo skrutkovačom (obr. 9-10). Pevnosť výrobku môžete vyskúšať krátkym ľahkým tlakom na výrobok.

e) užívanie
Pri používaní výrobku majte na vedomie, že garantujeme maximálne zaťaženie výrobku do 4-5kg. Vyššie zaťaženie nie je garantované. Lepenie výrobkov je určené pre privátne užívanie. Užívanie lepených výrobkov vo verejných priestoroch či ubytovacích zariadení a pod. Nie je odporúčané.

DEMONTÁŽ LEPENÉHO VÝROBKU

a) Demontujte doplnok z konzolky priloženým imbusovým kľúčom alebo skrutkovačom.
b) konzolky nahrejte teplovzdušnou pištoľou. Následne konzolku odstránite uchopením kliešťami a krúživými pohybmi zľava doprava. Konzolku neodstraňujte ťahom od steny! Môže dôjsť k odlúpnutiu vrchnej vrstvy obkladu! Ak nahrejete konzolku dostatočne, je ľahké ju odstrániť.
c) Zvyšky lepidla odstránite škrabkou a technickým benzínom.