Košík0
Spôsoby doručenia
Přepravce5,9 €
Doprava zdarma od 120 €

Čo urobiť s doplnkami v kúpeľni?

Atmosféru kúpeľne dotvárajú kúpeľňové doplnky, ktoré si kupujeme väčšinou ako posledné. Pri ich výbere by sme sa mali riadiť počtom a štruktúrou užívateľov hygienického priestoru.


Atmosféru kúpeľne dotvárajú kúpeľňové doplnky, ktoré si kupujeme väčšinou ako posledné. Pri ich výbere by sme sa mali riadiť počtom a štruktúrou užívateľov hygienického priestoru. Sú to dospelí, prevaha žien, mužov, veľa detí? Od toho ukazovateľa sa odvíja i materiál, z ktorého sú nádobky na vatové tampóny, škatule na papierové vreckovky, tégliky na zuby, sušiaky na ručníky a ďalšie vyrobené kúsky.

Kúpeľňa, ktorú budú často využívať deti či starší ľudia, by nemala byť z bezpečnostných dôvodov vybavená doplnkami z trieštivých materiálov. Sklenené dózy akoby z laboratórneho skla vyzerajú síce esteticky veľmi príťažlivo, ale do kúpeľne nepatria. V rade kúpeľní dobre vyniknú kúpeľňové doplnky z hliníka, mosadze, nehrdzavejúcej ocele či s lesklým chrómovaním, prípadne matovaným či satinovaným povrchom. Vyhľadávaným materiálom sa stáva plast, ktorého trvanlivosť prekoná radu materiálov. Výhodou je ľahká údržba, bezpečnosť a obrovská variabilita vzhľadom k tvaru a farbe.

Keď chceme vylepšiť, oživiť či doladiť celkový vzhľad kúpeľne, poslúžia nám k tomu ručníky, osušky, či predložky. Pestré či výrazne jednofarebné sa hodia do kúpeľne nevýraznej, napríklad šedej, bielej. Naopak farbami hýriaci priestor uspokojíme jednofarebnými ručníkmi, najlepšie v jednom z tónov obkladov. Kombinácia pestrých stien s pestrými ručníkmi pôsobí rušivo. Farebne zladený má byť i kúpeľňový záves, záclony, žalúzie, predložka.

Ku kúpeľňovým doplnkom patria rovnako držiaky a sušiaky ručníkov. Najmenej náročné na miesto sú jednoduché otočné tyče, držadlá, kruhové držiaky. Pri ich výbere uvažujme tiež prakticky. Keď ma byť ručník pri ruke, mal by visieť 80 až 90 centimetrov od zeme. Pohyblivé tyčkové sušiaky majú byť 20 až 30 centimetrov od umývadla. Optimálna výška pre dávkovač tekutého mydla je 90 až 100 centimetrov vysoko pre dospelú osobu. Praktické riešenie ponúkajú tyčové stojany s drôteným otočným programom, u ktorých je možné výšku jednotlivých doplnkov nastaviť podľa osobnej potreby.

Kúpeľňu opticky zväčšíme a presvetlíme zrkadlom. Predpokladom je veľká zrkadlová plocha, symetricky nasvietená alebo pod svetlená. Proti zahmlievaniu zrkadlovej plochy pomôže tepelná fólia. Aby sme sa naozaj dobre videli, sa dá k nástennému zrkadlu pridať ešte vypuklé zrkadlo na otočnom ramienku, alebo zväčšovacie zrkadielko intarzované do hladkej plochy nástenného zrkadla.