Košík0
Spôsoby doručenia
Přepravce5,9 €
Doprava zdarma od 120 €

Kvapky vody nevadia

Za najpoužívanejšie vybavenie kuchyne je možné, i keď si to asi ani neuvedomujeme, označiť batériu.


Za najpoužívanejšie vybavenie kuchyne je možné, i keď si to asi ani neuvedomujeme, označiť batériu. Nespočetnekrát za deň pohneme jej pákou, aby sme naplnili, doplnili nádobu vodou, umyli pod prúdom vody zeleninu, či sa len napili. Pretože je batéria v neustálej prevádzke, mali by sme od nej očakávať vlastnosti, ktoré také zaťaženie vydrží.

I keď je možné toto bežné vybavenie veľmi ľahko zabezpečiť v každom hobbymarkete, kde je ich ponuka veľmi široká, mali by sme sa v prípade potreby batérie s pridanou hodnotou vypraviť do špecializovaného obchodu. Tam vyberáme nie len podľa dizajnového vyhotovenia, ale zaujímame sa tiež o povrch lesklej „pumpy“ vody. Odporúčané sú batérie so satinovaným alebo kefkovaným povrchom. 

Aby ich povrch zostal vode odolný dlhú dobu, je dôležité dbať na rady výrobcu ohľadom čistenia batérií a nepodľahnúť marketingovým zásahom predajcov čistiacich prostriedkov „na všetko“. Kvalitný predajca dodá okrem batérie taktiež dobré rady týkajúce sa i údržby drahšej batérie vrátane odporúčania čistiacich prostriedkov na vodný kameň. A na tie je vhodné dbať. Potom sa nestane, že po pár rokoch užívania batéria sčernie a pobežíme tovar reklamovať.

Pri reklamácií budeme neúspešní, pretože prostriedok používaný pod vplyvom reklamy obsahoval agresívny fosfor alebo jeho zlúčeniny a ten chrómovaný povrch narušil. Pritom k bežnej údržbe batérie stačí použiť len handričku namočená v mydlovej vode. Pokiaľ sa rozhodnete do batérie investovať, zaujímajte sa rovnako o záručný a pozáručný servis vrátane samotnej záruky, kvalitní výrobcovia ich totiž poskytujú aspoň päť rokov.