Košík0
Spôsoby doručenia
Přepravce5,9 €
Doprava zdarma od 120 €

Triedenie odpadu: Chce to sorter!

Bez odpadkového koša sa žiadna kuchyňa nezaobíde. Ale v dnešnej dobe, keď sa čoraz viac propaguje ekológie a triedenie odpadu, je lepšie si zaobstarať sorter. Aké sú k dostaniu?


Bez odpadkového koša sa žiadna kuchyňa nezaobíde. Ale v dnešnej dobe, keď sa čoraz viac propaguje ekológie a triedenie odpadu, je lepšie si zaobstarať sorter. Aké sú k dostaniu? A ktorý najlepšie vyhovie vašim požiadavkám? Poradíme Vám.

Čo je sorter?
Moderný odpadkový kôš, pozostávajúce z viacerých oddelených nádob, ukrytý v kuchynskej skrinke. Umelohmotné nádoby sú kryté policou alebo poklopom, s ktorými môžete triediť odpad už priamo v kuchyni. Výhodou je, že sa montujú priamo na vnútornú stranu dvierok skrinky alebo na výsuvný systém, preto sa sorter otvára súčasne so skrinkou.

Aké možné zaobstarať sortery?
Najjednoduchším variantom je sorter s dvoma oddelenými nádobami. Tie bývajú radené vedľa seba (na dvierkach zvnútra) alebo za sebou (výsuvný systém zo skrinky), to záleží na druhu montáže a otvárania. Účelnejšie však sú sortery s troma nádobami, často vstavané priamo v pořizované kuchynskej linke, ale možno ich zakúpiť aj samostatne a namontovať neskôr.

Sorter je už vždy inštalovaný na plne výsuvnom systéme alebo podobnom mechanizme, ktorý vytiahnutím dvierok skrinky vyjde dopredu. V ponuke sorter sa počíta aj s rohovými skrinkami, do ktorých možno zaobstarať otočný mechanizmus na inštaláciu jednotlivých nádob, alebo priamo otočné sortery.

Výhody sorterú v kuchyni
U vstavaných sorter býva ďalšie vybavenie ako úchytky na gumové rukavice, sáčky do odpadových nádob alebo na umývacie prostriedky. Sortery sú veľmi stabilné a pevné, majú praktické otváranie a tiež bývajú nadmieru priestranné. Nemálo podstatná je skutočnosť, že sorter je is odpadom pekne schovaný a "uprataný". Samostatne stojaci kôš nie je príliš estetickou záležitosťou a tým, že v kuchyni vzniká najviac odpadu z celej domácnosti, je potrebné ho často triediť a likvidovať. Tu môže byť práve sorter neoceniteľným pomocníkom.

A čo cena?
Obstaranie sorter je síce mierne finančne náročnejšie ako u klasických košov, ale za ten komfort to stojí. Ekologické správanie a triedenie odpadu priamo vo vašej kuchyni je sa sorter oveľa jednoduchšie a dáva aj dobrý pocit. Ak má sorter viacerých nádob a okrem tých veľkých aj menšie na sklo a plech, ponúka sa s ním ešte širšie možnosti triedenia odpadu.

Tyhle sortery odporúčame!
Sortery už ponúka veľa výrobcov kuchýň a kuchynských štúdií priamo v inštalovaných v linkách. Ale na trhu je nájdete aj samostatne. Nás zaujali štyri typy:

Franke Solo 60 sorter - nový sorter Franke Solo s objemom 40 litrov pre skrinky od 600 mm. Vo víku zabudovaný aktívny uhlíkový filter, ktorý pohlcuje nepríjemné pachy. Upínací rám zaisťuje pevné uchytenie vrecúšok, ich jednoduchú výmenu a maximálne využitie objemu.

Franke Cube 40 nerez sorter - ručný výsuv - sorter radu Cube pre skrinky od 400 mm v nerezovom prevedení, dvoudruhové triedenie odpadkov. Ručné výsuv, objem košov: 2 x 14 l. Minimálny montážny priestor: 335 x 401 x 347 mm.

Franke Cube 40 sorter - automatický výsuv - sorter radu Cube pre skrinky od 400 mm, dvoudruhové triedenie odpadkov. Automatický výsuv, farba čierna, objem košov: 2 x 14 l. Minimálny montážny priestor: 335 x 407 x 348 mm.

Franke Mobile Bin - voľne stojace sorter s dvoma košmi, nie je určený pre vstavanie. Stabilný, s odkladacou plochou a pojazdom s kolieskami - priemer 5 cm. Objem: 2 x 22 litrov. Materiál: rám a madlo - nerez, vnútorné diely a veko - plast.