Košík0
Spôsoby doručenia
Přepravce5,9 €
Doprava zdarma od 120 €

Vyberáme kúpeľňový nábytok

Kúpeľňový nábytok sa vyrába už od šírky 45 cm a je vhodný do malých miestností či bytových jadier. Ak ale máte kúpeľňu priestornú, neváhajte využiť nábytok v šírkách od 140 až 200 cm ...


Kúpeľňový nábytok sa vyrába už od šírky 45 cm a je vhodný do malých miestností či bytových jadier. Ak ale máte kúpeľňu priestornú, neváhajte využiť nábytok v šírkách od 140 až 200 cm. Na zostavách disponujúcich väčšími rozmermi odporúčame inštalovať dvojumývadlo s odkladacou plochou. Dôležitá je aj využiteľná hĺbka nábytkových skriniek, ktorá by mala byť aspoň 50 až 60 cm.

Materiál
Najpraktickejší materiál do kúpeľne je takzvaná MDF doska, ktorú tvorí zlisovaná drevotrieska s povrchovým akrylátovým lakom, ktorá dobre odoláva vlhkosti. V poslednej dobe sú vyhľadávanými a módnymi materiálmi sklo a kov v podobe hliníka alebo nerezovej ocele. Vyberať môžeme zostavy na klasickom sokli, na nožičkách alebo závesné. Z hľadiska dlhodobého používania a praktickosti je vhodnejší nábytok na nožičkách, prípadne závesný – ľahko sa pod ním utiera, nedochádza k priamemu kontaktu s vlhkou podlahou, pôsobí veľmi voľne a vzdušne.

Výber farby
Ak máte farebné obklady a dlažby, zvoľte nábytok v rovnakom odtieni. Dobré kúpeľňové štúdio by vám malo poskytnúť vzorkovnicu farieb na doštičkách alebo aspoň farebný katalóg. Farby majú väčšinou matnú úpravu laku a sú náročnejšie na údržbu oproti klasickej lesklej bielej.

Odkladacie plochy
Veľmi praktické sú liate umývadlá z keramiky, skla alebo umelého kameňa, ako je varicor či corian. Tieto materiály sa ľahko čistia, sú príjemné na dotyk a ponúkajú širokú škálu farieb. Niektorí výrobcovia sanitárnej keramiky ponúkajú za príplatok takzvanú antiplakovú úpravu keramiky, ktorá bráni usadzovaniu sa vodného kameňa a nečistôt. Ak sa rozhodnete pre umývadlo zápustné do dosky, máte niekoľko možností inštalácie – umývadlo zapustené do dosky zhora, zabudované do dosky zospodu či posadené na doske. Dosku volíme z dobre umývateľného materiálu, ako je pravý leštený kameň, umelý kameň, kov, sklo, drevo so špeciálnou vodeodolnou úpravou, poprípade vodeodolné drevo.

Ukladanie
Miesto na ukladanie ponúkajú skrinky pod umývadlom, bočné skrinky, vysoké komíny, nízke kontajnery na kolieskach, ktoré sa dajú zasunúť pod dosku alebo nechať voľne v priestore. Veľmi praktické sú vysoké skrine od 120 až 200 cm s hĺbkou 20 až 35 cm na ukladanie uterákov, umývacích a hygienických potrieb. Dá sa zvoliť opäť riešenie so soklom, na nožičkách alebo závesné. Materiálom môže byť MDF doska alebo INOX (chrómovaný nerez) v kombinácii s dvierkami s transparentnou alebo pieskovanou sklenenou výplňou či so zrkadlom. Takáto skrinka je vhodná do kúpeľne v hi-tech štýle, jej design totiž ešte zvýrazní. V spodnej časti takéhoto komína môže byť i kôš na prádlo, čo je veľmi praktické, keď máte v kúpeľni práčku. Nevýhodou je priestor, ktorý kôš zaberá.

Zrkadlo a osvetlenie
Súčasťou kúpeľňovej zostavy býva i zrkadlo. Môže byť zasadené v obklade, v ráme, zavesené na stene s rampou, hladké s rámom. Skutočným trendom pre tento rok je zrkadlo, ktoré je kombinované s malým okrúhlym zväčšovacím zrkadlom na perfektný make-up a dokonalé oholenie sa. Osvetlenie zrkadla môže byť zabudované priamo v zrkadle, umiestnené na ráme zrkadla alebo v stene. Ponuka je široká – ponúkajú sa halogénové lampičky mnohých modelov, bodové alebo závesné osvetlenie.